62.7 F
Los Angeles
9 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemKılıçdaroğlu’ndan art arda tepki: Saray Devleti bir avuç varsıla çalışıyor

Kılıçdaroğlu’ndan art arda tepki: Saray Devleti bir avuç varsıla çalışıyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda iktidara tepki gösterdi.

“SARAY DEVLETİ BİR AVUÇ VARSILA ÇALIŞIYOR”

Kılıçdaroğlu mesajında “Bu yıl sadece Temmuz ve Ağustos aylarında kur korumalı mevduat sahiplerine 410 milyar TL ödenecek” bilgisini verdi.

Kur Korumalı Mevduat’a (KKM) sadece 2 ayda ödenen miktarın Ocak-Temmuz döneminde devletin tahsil ettiği tüm ÖTV gelirleri toplamından (408 milyar TL) fazla olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Yani KKM saçmalığı olmasa tüm mallarda ÖTV’yi sıfırlamak mümkün olabilirdi. Saray Devleti bir avuç varsıla çalışıyor” ifadelerine yer verdi.

İKTİDARA GEMİYE BASKIN SORUSU

Kılıçdaroğlu, Twitter’dan yaptığı diğer paylaşımda, “Rus askerleri tarafından Şükrü Okan adlı Türk Gemisine Karadeniz’de yapılan baskının görüntüleri, Rusya Savunma Bakanlığı tarafından basına dağıtılmış ve halkımız ancak bu şekilde gelişmeden haberdar olmuştur. Saray Devleti konuya dair herhangi bir açıklama yapmamıştır. Neden?” ifadelerini kullandı.

HAYATINI KAYBEDENLERİ ANDI

17 Ağustos ve 6 Şubat depremlerini anımsatan Kılıçdaroğlu, “Afetlere karşı hazırlıklı olmak ve gerekli tedbirleri almak devletin asli görevlerindendir. 17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden geçen onca yıla rağmen ülkemizin doğal afetlere karşı halen hazırlıksız olduğunun en vahim sonucunu maalesef 6 Şubat’ta büyük bir acı içinde yaşadık” dedi.

“17 Ağustos Depremi’nin yıldönümünde, depremde ve diğer afetlerde yitirdiklerimizi hüzün ve rahmetle anıyor, aynı acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, “Saray devletine soruyorum: 17 Ağustos depreminin ardından yaralarımızı bir an önce sarmak ve gerekli tedbirleri sağlamak için ‘deprem vergisi’ olarak alınmaya başlanan ve toplanan bağışlar nerede?” mesajını paylaştı.

*Varsıl malı mülkü, parası çok olan, varlıklı, zengin anlamına geliyor.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,092BeğenenlerBeğen
16,965TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın