67.9 F
Los Angeles
8 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemKılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’in yargılandığı davada beraat kararı çıktı

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’in yargılandığı davada beraat kararı çıktı

Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Celal Çelik ve avukatı katıldı. Duruşmayı CHP’li bazı milletvekilleri de izledi. Mahkeme heyeti başkanı, savcının esas hakkında mütalaasına karşı savunma yapması için Çelik’e söz verdi.

İsnat edilen suçlamaların somut delillere dayanmadığını, hukukçu kimliğiyle FETÖ ve benzer yapılanmalara karşı mücadele verdiğini ifade eden Çelik, “Bırakın beni, en uzak yakınımda bile bir FETÖ kriteri bulunması halinde bütün suçlamaları kabul edeceğimi söylemiştim. Bugün de aynı yerdeyim” dedi. Suçsuz olduğunu savunan Çelik, beraatini istedi.

Sanık avukatının beyanını da alan mahkeme heyeti, ardından kararını açıkladı. Buna göre sanık Çelik, “terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım”, “terör örgütü propagandası”, “zincirleme şekilde hakaret” ve “kamu görevlisine alenen hakaret” suçlarından beraat etti.

Kısa kararda, terör örgütü propagandası yaptığı iddia edilen sosyal medya hesabının Çelik’e ait olduğuna dair delil bulunamadığı, ayrıca bazı televizyon programlarında yaptığı açıklamaların ise fikir ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirildiği ifade edildi. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,529BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,676TakipçilerTakip Et
32,600AboneAbone Ol

Kaçırmayın