75 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaKimlikleri tespit edildi

Kimlikleri tespit edildi

Pentagon, dört ABD askerini öldürülen Taliban militanlarının üzerine işerken gösteren ve küresel çapta infiale yol açan videoda yer alan askerlerden ikisinin kimliğinin belirlendiğini açıkladı.

Çekildiği tarih kesin olarak bilinmeyen ve ilk olarak YouTube’da yayımlanan görüntülerde yer alan askerlerin, merkezi Kuzey Carolina eyaletinde bulunan Scout Sniper Team 4 birimine üye oldukları belirtildi.

Keskin nişancı birimindeki askerlerin 2011’in sonbaharına kadar Afganistan’da görev yaptıkları ve artık bu ülkede olmadıkları ifade edildi.

Pentagon görüntülerdeki iki askerin artık söz konusu askeri birlikte yer almadığı bilgisini verdi.

ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, “içler acısı” olarak yorumladığı eyleme karışan askerlerin en ağır şekilde cezalandırılacağını ifade etti. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın