60.6 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaKorsanlara lider darbesi

Korsanlara lider darbesi

Aralarında CIA, Sony ve Meksika hükümetinin internet adreslerinin de olduğu birçok web sitesine saldırılar düzenleyen LulzSec hacker grubuna, dün FBI tarafından eşzamanlı baskınlar düzenlendi.

İngiltere, İrlanda ve ABD Chicago’daki operasyonların, geçen Haziran’da FBI tarafından yakalandıktan sonra muhbir olmayı kabul eden grubun lideri, internette ‘Sabu’ adıyla anılan New Yorklu efsanevi hacker Hector Xavier Monsegur (28) sayesinde gerçekleştiği öğrenildi.

WikiLeaks’e yapılan bağışları durduran Mastercard, Visa gibi kredi kartı şirketlerine ve özel istihbarat şirketi Stratfor’a saldırılar düzenleneyen Anonymous ile de ilişkisi olan LulzSec’in bu baskınlar sonucu çökertildiği açıklandı. Dün New York Güney Bölge Mahkemesi tarafından açıklanan iddianamede, Monsegur ve suç ortağı beş kişinin, Anonymous, Internet Feds adlı hacker grupları için de çalıştıkları, binlerce kişiye ait hassas bilgileri çaldıkları, kamuya ait gizli bilgileri ifşa ettikleri, web sitelerine zarar verdikleri öne sürüldü.

Anonymous grubu ise operasyonlardan sonra Twitter’da Anonops adlı kullanıcı hesabından yaptığı açıklamada, “Anonymous bir grup değil, bir düşüncedir. Bir lideri, bir başı yoktur. Şimdiye kadar olduğu gibi şimdi ve şimdiden sonra da var olmaya devam edecektir” dedi.

Bu arada İrlanda polisi, uluslararası operasyon kapsamında aranan 5 bilgisayar korsanından birinin Dublin’de yakalandığını ve zanlının Terenure karakolunda tutulduğunu açıkladı. İrlandalı olduğu belirtilen kişiye ilişkin ayrıntılı bilgi verilmezken, operasyonlar kapsamında aranan 5 kişinin “Anonymous” adlı bilgisayar korsanı grubuyla bağlantılı “LulzSec”e üye olduğu iddia edildi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,164TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın