60.4 F
Los Angeles
2 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemKuşoğlu: Kargaşa hazırlığı var diye herkes hazırlık içinde

Kuşoğlu: Kargaşa hazırlığı var diye herkes hazırlık içinde

Seçimlere sayılı günler kala özellikle sosyal medya üzerinden ‘’İç karışıklık çıkacak” yönünde bir algı yaratılıyor. CHP kaynakları ise MİT ve Emniyet gibi “güvenlik bürokrasisinin böyle bir girişime izin vermeyeceği” görüşünde bulunuyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “Kargaşa ihtimali var diye herkes bu hazırlık içinde. Devlet güçleri bunun karşısında olacak. Böyle bir densizliği asla desteklemeyecekler” dedi ve SÖZCÜ’ye şunları söyledi:

İKTİDARLARIN KANSIZ DEĞİŞMESİ GEREK

– Birçok şey yapabilirler ama bu millet demokrasiyi hazmetmiştir. Bu kadar gergin olmalarının arkasında kaybetmenin ötesinde kendilerinin uçlanacağını ve ceza alacaklarını görmeleri yatıyor. Yanlış işler yapanlara, haksızlık yapanlara halk prim vermeyecek. Demokrasilerin en önemli özelliği iktidarların kansız değişmesidir.

– Bunu hazmedememiş bir iktidar ve taraftarı varsa bu ülkeye en büyük kötülüğü yapar. Devlet güçleri, askeri bürokrasi ve istihbarat bürokrasisi bunun karşısında olacak. Seçim güvenliği ve asayiş konularında güvenlik kuvvetlerimizin kanunlara uygun davranacaklarına ve görevlerini layıkıyla yapacaklarına olan inancımız tamdır. Seçimin ilk turda bitmesini diliyoruz. İkinci tura kalırsa sıkıntılar söz konusu olacak. Gerginlik artar ayrıca ekonomi bu duruma diremez.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,560BeğenenlerBeğen
16,128TakipçilerTakip Et
3,519TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,000AboneAbone Ol

Kaçırmayın