67.4 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemKutluhan Türkdoğru ilk romanı Belkıs çıktı

Kutluhan Türkdoğru ilk romanı Belkıs çıktı

İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3.sınıf öğrencisi Kutluhan Türkdoğru ilk romanı olan Belkıs’ı çıkardı.

Belkıs adlı bu ilk eserinde okuyucuyu gizemli bir yolculuğa çıkaran Yazar Kutluhan Türkdoğru, Türk tarihinin en fantastik ve merak edilen hükümdarı olan Fatih Sultan Mehmed’in Manisa’daki şehzadelik günlerini de romanda ele alıyor, 7 tepeli şehre farklı bir bakış açısı getiriliyor ve pek çok tarihi ve dini şahsiyet, Süleyman Peygamber’in düşmanı olan İzebel adında çok güzel bir kadın ile yaşadığı kavga üzerinden kurgulanıyor.

Mustafa Kemal Paşa’nın da dahil olduğu bu kurguda,mistik ve gotik ögeler ağır basıyor… Özellikle fantastik kurguya meraklı olanların dikkatini çekecek biçimde ilerleyen konu, okuyucuyu tarihi bir yolculuğa çıkarırken, Süleyman ile Belkıs arasında yaşanan taht meselesi üzerine okuyucuyu odaklıyor.

Fatih Sultan Mehmed’in çok farklı bir şekilde ele alındığı bu hikayede, incil ve mitolojik kökenli çok sayıda tasvir de sergileniyor. Hikayede, soru işaretinin noktasına dikkat çekilirken, gönlünün mabedinde yitip gidebileceğini düşünen Süleyman’ın, Belkıs’a yönelik olan belirgin iz’i takibe alması çarpıcı bir dille ele alınıyor.

Başta Tim Burton ve Francis Ford Coppola hayranlarının, İngiliz ve Amerikan edebiyatı hakkında bilgisi olanların ve bu bölümün öğrencilerinin, fantastik kurgu sevenlerin ve mistik ve de dini ögelerle ilgilenenlerin dikkatini çekecek bir niteliğe sahip bu psikolojik-gerilim tarzında olan bu romana yönelik, kültür bakanlığı tarafından yapılan inceleme sonucunda talepte bulunulmuştur.

Türkiye Barolar Birliği’nin resmi internet sayfasında , İstanbul Ticaret Odasının resmi yayın organı olan Oda gazetesinde tanıtımı yapılan BELKIS adlı romanın yazarı Kutluhan Türkdoğru, Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmed ve Hazreti Süleyman ile alakalı roman yazan ülkemiz tarihindeki en genç roman yazarı ünvanına sahip.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın