56.8 F
Los Angeles
4 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaKuzey Kore ile ABD arasında kritik görüşme

Kuzey Kore ile ABD arasında kritik görüşme

Pyongyang’dan üst düzey bir nükleer temsilci, Kuzey Kore lideri Kim Jong Il’in ölümünden sonra ilk kez ABD’li bir temsilciyle bir araya gelecek.

ABD’de Glyn Davies ile görüşecek olan Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Yardımcısı Kim Kye Gwan, Pekin’e giderken havalimanında açıklama yapmaktan kaçındı.

Davies Kim görüşmesiyle, iki ülkenin yetkilileri, Kuzey Kore’nin nükleer programıyla ilgili olarak geçen Temmuz’dan bu yana üçüncü kez masaya oturmuş olacak.

Müzakerelerin, Kuzey Kore’nin nükleer çalışmalarının askıya alınıp alınmaması üzerinde yoğunlaşacağı düşünülüyor. Pyongyang hükümeti son olarak 2009’da, görüşmelerden çekilmişti.

Yeni lider Kim Jong Un’un müzakereleri başlatması, ABD tarafından, nükleer çalışmaların durdurulabileceği yönünde bir umut ışığı olarak nitelendiriliyor.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,106BeğenenlerBeğen
16,080TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın