64.7 F
Los Angeles
28 Mayıs 2023
AnasayfaHaberlerGündemLaboratuvardaki tuhaf buluşma

Laboratuvardaki tuhaf buluşma

“Tüp bebek” yönteminin ilk denemeleriyle dünyaya gelen Charlotte Holmes 23 yıl sonra İngiltere Güzellik Kraliçesi seçilince soluğu tekniğin mucidi Profesör Robert Winston’ın yanında aldı. İkili, bir araya geldikleri laboratuvarda ilginç görüntüler verdi.

Tüp bebek tedavisinin yaratıcısı olan İngiliz doğum uzmanı Profesör Robert Winston, başarılı IVF denemelerinin bir eseri olan Charlotte Holmes ile yine ilk kez olduğu gibi bir laboratuvarda biraraya geldi. Lord Winston bu yılın ‘Miss İngiltere’si seçilen Charlotte için “Tırtıldansa kelebek daha iyidir. Tüpte başlayan bir denemenin bir gün bir güzellik kraliçesi olacak kişiyle sonuçlanması beklediğim bir şey değildi” dedi.

Temmuz ayında İngiltere Güzeli seçildikten sonra medyada sık sık “IVF’nin mucidi ile tanışmayı çok istiyorum” sözleri yer alan Charlotte Holmes, “Pek hatırlamıyorum” dediği Lord Winston ile sonunda buluştu.

Charlotte’ın isteğini öğrenen Lord’un oğlu Ben devreye girerek biyolojik olmasa bile babaları olan Lord Winston ile Holmes’u Imperial College’ın laboratuvarında buluşturdu. İlk görüşte birbirlerini uzun ve meraklı bakışlarla süzdüğü gözlenen ikilinin heyecanlı oldukları dikkatlerden kaçmadı.

Miss İngiltere Carlotte’ın dört hücreli hali

Lord Winston hücre bölünmesinin filmini 23 yıl öncesinin ‘tüp bebek’i Charlotte’a göstererek Miss İngiltere’ye “İşte burası seninle ilk kez tanıştığımız” yer dedi. Hayretler içindeki Charlotte, “Böylesi küçük bir tüpün içine sığdığıma inanamıyorum” karşılığını verdi.

KENDİSİ DE BİYOKİMYACI

Charlotte’ı bir tüpteki hücreden İngiltere Güzellik Kraliçeliği’ne taşıyan hikaye sekiz yıl bebek yapamayan Vonny ile Ken çiftinin 1988 yılında, doğum uzmanı Lord Winston’la tanışmasıyla başladı. Hammersmith Hastanesi’nde henüz test aşamasındaki “tüp bebek” tedavisi uygulanan çift, başarılı bir sonuç alınınca Charlotte dünyaya geldi. Modelliğe başlamadan önce Winston’ın izinden giderek biyoloji ve kimya okuyan Charlotte, “Eğer model olmasam kesinlikle eğitime bu yönde devam ederdim” dedi.

“Tüp Bebek buluşu” BBC’de “Child of our Time and The Human Body” ismiyle belgesel dizi olarak gösterilmişti.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,520BeğenenlerBeğen
16,151TakipçilerTakip Et
3,520TakipçilerTakip Et
7,681TakipçilerTakip Et
31,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın