77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaLATAA Türk Okulu ilk derslerini yaptı

LATAA Türk Okulu ilk derslerini yaptı

Los Angeles Eğitim Ateşeliğinin desteğiyle çalışmalarını tamamlayan LATAA Türk okulu, UCLA kampüsündeki sınıflarında bahar dönemi öğretimine başladı.

Açılışta Başkonsolos Hakan Tekin, Muavin KonsolosBatu Kesmen, Eğitim Ateşesi Nazmi Ak, Ticaret Ateşesi Selen Eryüce, ATASC başkanı Ahmet Atahan, ve Nihan Bol başkanlığında tüm LATAA (Los Angeles Türk Amerikan Derneği) yönetim kurulu üyeleri ve okul müdürü Onur Bakır hazır bulundu.

5-9 yaş arası çocuklardan oluşan 12 kişilik küçükler sınıfında, öğrencilerin ilk gün oldukça eğlenceli vakit geçirdikleri gözlendi. Türk Havayolları’ndan Philip Westernoff tüm öğrencilere, Türk Havayolları’nın armağanlarını verdi ayrıca Baklava King’den de öğrencilere ve velilere baklava ikramı yapıldı.

İlk ders saat 13:00’de sona erdi. Okulun bir diğer sınıfında da, yetişkinler için ders yapıldı. Beş kişiden oluşan yetişkinler sınıfında, ‘Türkçe selamlaşma’ konusu işlendi. İki haftada bir Cumartesi günleri yapılacak olan dersler, 7 Haziran’da sona erecek.

AlaturkaOnline.com / Los Angeles

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın