68.2 F
Los Angeles
26 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaLos Angeles hakaret içeren filmin yayınına devam dedi

Los Angeles hakaret içeren filmin yayınına devam dedi

Los Angeles’taki yerel mahkeme, filmde rol alan aktrislerden Cindy Lee Garcia tarafından fragmanların ”Youtube”da yayınlanmasının engellenmesi için yaptığı başvuruyu, filmin yapımcısına açılan davayla ilgili bildirimde bulunulmadığı gerekçesiyle kabul etmedi.

Garcia, yaptığı açıklamada, ”Müslümanların Masumiyeti” filminin fragmanının yayınlanmasından itibaren kendisine ve ailesine yönelik çok sayıda tehdit geldiğini, kariyerinin de büyük zarar gördüğünü söyledi.
Yapımcının kendisini aldattığını, filmin metninde İslam karşıtı ifadeler olmadığı gibi Hz. Muhammed’in adının bile geçmediğini savunan Garcia, ”Ortaya çıkan şeyi gördüğümde şok oldum. Son derece moral bozucu ve aşağılayıcı bir şey” dedi.
Hz. Muhammed’e hakaret içeren filmin yapımcısı Nakoula Basseley Nakoula aleyhine dolandırıcılık ve iftira davası açan Garcia, dava dilekçesinde filmin eski Mısır’da geçtiğini ve adının da ”Çöl Savaşçıları” olduğunu zannettiğini kaydetti.
Filmdeki diyalogların daha sonra İslam karşıtı ifadelerle ve Hz. Muhammed’e hakaretlerle doldurulduğu belirtilen dava başvurusunda filmin fragmanlarının ”Youtube”daki yayınının engellenmesi talep edildi.
Garcia’nın fragmanların kaldırılması talebini kabul etmeyen ”Youtube”, söz konusu talebin incelendiğini açıklamakla yetindi. Fragmanların ”Youtube”a kim tarafından yüklendiği ise bilinmiyor. (Sabah)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,116BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın