65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaLos Angeles Kültür Turizm Ataşeliği ASTA 2012'deydi

Los Angeles Kültür Turizm Ataşeliği ASTA 2012’deydi


Los Angeles Convention Center‘da  7-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ASTA 2012 Trade Show‘da  Los Angeles Kültür Turizm Ataşeliği ve Türk Hava Yolları da yer aldı. Turizm sektöründe iş yapan profesyonellere açık olan ASTA Travel Retailing & Destination Expo (ASTA Trade Show) ‘ya  Amerika’nın çeşitli eyaletlerinden gelen 1300 Seyahat acentesi ve tur operatörü, ziyaretçi olarak  200’ün üzerindeki aktif katılımcıyla birebir görüşmeler yapıp, iş bağlantıları kurdu.

Kuzey Amerikalı turistlerin ve gezginlerin  Türkiye’ye olan ilgisinin   artarak devam ettiğini belirten Los Angeles Kültür ve Tanıtma Ataşesi Şahika Aydın, geçtiğimiz yılının Temmuz ayına göre ülkemize gelen ziyaretçi sayısının %8,12 lik bir artışla 99,138’e ulaştığını açıkladı. Aydın, 2012 Londra olimpiyatları’na ve Suriye’de yaşanan gerginliğe rağmen , Amerikalı ziyaretçi sayısındaki bu artışın, daha büyük bir potansiyele işaret ettiğini  ekledi.Fuar süresince;  Kültür Turizm Ataşeliği, Türkiye’yi bir destinasyon olarak pazarlayan çeşitli tur operatörlerine stant alanlarında imkan vererek ,  tur operatörlerini Los Angeles ve çevre bölgelerde iş yapan ve Türkiye tatili satmak isteyen  diğer acentelerle buluşturdu.  Türkiye’deki turizm meslek örgütü TURSAB‘ın,  ABD’deki karşılığı olan ASTA Trade Show 2013′ü önümüzdeki yıl  Dubai ‘de gerçekleştirelecek.

AlaturkaOnline.com / Los Angeles

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,151BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın