77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaLos Angeles'a Atatürk Heykeli Dikilecek

Los Angeles’a Atatürk Heykeli Dikilecek

Los Angeles’e bağlı Carson şehri belediyesi kendi bünyesinde oluşturacağı “International Park’a” Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün heykelini dikmeye karar verdi.

Şehir belediye başkanı Jim Dear dün belediye binasında Türk toplumunun önderlerinden ATASC Başkanı Vega Sankur, LATAA Başkanı Ahmet Önerbay, ve TADF Başkan Yardımcısı Ahmet Atahan ile bir araya geldi. Toplantıda şehir bünyesinde oluşturmak istedikleri bu parkta “sadece Türkiye’de değil tüm dünyada sevilen ve örnek olarak alınan Atatürk’ün heykelini görmeyi çok arzu ettiğini” belirten Türk dostu Belediye Başkanı Jim Dear Türkiye ve Atatürk ile ilgili bilgisiyle tüm dernek yöneticilerini şaşırttı.

Belediye şehir planlama ofisinden Charlotte Arrick‘inde hazır bulunduğu toplantıda Atatürk heykelinin oluşturulacak parka yer alması için nasıl bir yol izleneceği ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

En kısa zamanda kurulacak bir foundation ile çalışmaların başlatılacağı “Atatürk Projesi” ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve katkıda bulunmak isteyenler president@atasc.org , ya da president@laturks.org e maillerine yazabilirler.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın