64.6 F
Los Angeles
28 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaLos Angeles'da yaşayan Ermeni toplumundan "24 Nisan" hazırlığı

Los Angeles’da yaşayan Ermeni toplumundan “24 Nisan” hazırlığı

Los Angeles’da yaşayan Ermeniler Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosluğu’nun karşısındaki binanın ön cephesine, 24 Nisan için şimdiden afiş astılar.

Hersene Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosluğu önünde 24 Nisan’da protesto gösterileri düzenleyen Ermeniler, bu sene Başkonsolosluk binasının karşı tarafındaki binanın ön cephesine afişlerini astılar.

Özgürlük heykeli’nin ağzının Türk bayrağı ile kapatılarak resmedildiği afiş

Ermenilerin en yoğun olarak yaşadığı şehir olma özelliğini taşıyan Los Angeles’ta her sene 24 Nisan’da büyük gösteriler düzenleniyor.

Hersene oldugu gibi bu sene  deErmeniler 24 Nisan’da akşam saat 4 ve 6 arası Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosluğu önünde protesto gösterisi yapmak için organize oluyorlar.

Ayrıca yine Hollywood’un Little Armenia (Küçük Ermenistan) diye anılan bölgesinde Holywood ve Hobart Avenu kesişiminde saat 10’da buluşulup miting yapılıp sonra da yürünülmesi planlanıyor. Bu yürüyüş için sabah saat 8 de birçok yerden ücretsiz otobüs kaldırılacak.

.

Ermeniler ayrıca 24 Nisan’da Ermeni Türklerin sahip olduğu iş yerlerinin kapanması ve kapalı tutulması için de baskı yapıyorlar. Haftalar öncesinden, bazı kurumların, camlarına yazılar yapıştırılarak, sözde Ermeni soykırımını ile ilgili bilgilerek verilerek, kazandıkları paranın bir miktarını bu çalışmalara bağışladıklarını açıklıyorlar.

Ayrıca işyerlerinde Türkleri kötüleyen yazılar verilerek, imza listeleri oluşturuluyor.

Alaturkaonline.com / Los Angeles

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,130BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın