65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaAlaturka OnlineLos Angeles'ta 15 Temmuz Darbe Girişimiyle ilgili Basın Toplantısı

Los Angeles’ta 15 Temmuz Darbe Girişimiyle ilgili Basın Toplantısı

Los Angeles 15 Temmuz Basin Toplantisi

Los Angeles Başkonsolosu Raife Gülru Gezer, Los Angeles’ta 15 Temmuz Darbe Girişimiyle ilgili Basın Toplantısı düzenledi.

Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Raife Gülru Gezer , Los Angeles Başkonsolosluğunda, FETO’nun 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili basın toplantısı düzenledi.

15 Temmuz’u Anma, Türk ve Amerikan medyasını bilgilendirme amaçlı düzenlenen basın toplantısında, Türk gazetecilerin yanısıra LA Times ve ABC 7 den gelen basın mensupları da hazır bulundu.

FETO Global Bir Sorundur

Son derece başarılı ve bilgilendirici geçen toplantıda Başkonsolos Gezer, Feto terör örgütünün global sorun olduğunu, Amerika’nın da bu örgütü tanıması gerektiğini özellikle vurguladı.

Amerika da 100’ün üzerinde bu örgüte ait eğitim kurumunun olmasının Amerika için büyük bir tehdit unsuru oluşturduğunu aktaran Gezer, Charter School kisvesiyle bu eğitim kurumları aracılığıyla, Amerika’nın yeni nesilininde yanlış yönlendirdiğini sözlerine ekleyerek, bu okullara aktarılan fonların, Amerika halkının kendi cebinden, vergiler aracılığıyla çıktığına dikkat çekti.

Los Angeles Başkonsolosu Gülru Gezer, ülkemizin ve insanımızın yaşadığı travmanın, hiç bir ülkenin tarihinde olmaması gerektiğine de ayrıca vurgu yaptı.

LA Times özellikle, Türkiye’nin Amerika’dan Fetullah Gülen hakkında nasıl bir eylem beklediği ile ilgili sorular yöneltti.

Kahraman yurttaşlarımız saygıyla anıldığı toplantıda, kısa film gösterimi sırasında duygulu anlar yaşandı.

15 Temmuz Basin Bilgilendirme Toplantisi

15 Temmuz’da Los Angeles Başkonsolosluğunda 11 a.m 1 p.m arası, halkın katılımıyla anma töreni yapılacak.

Alınınan bilgiye göre 15 Temmuz hakkında konuşmak için özel istekte bulunan vatandaşlarımızın da yarın düzenlenecek toplantıda konuşma yapması bekleniyor.

Ayşe Şebnem Sarı Önerbay
Ayşe Şebnem Sarı Önerbay
Ayşe Şebnem Sarı Önerbay

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,151BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın