74.2 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerLos Angeles'ta 640 Bin Öğrenciye Ücretsiz İpad

Los Angeles’ta 640 Bin Öğrenciye Ücretsiz İpad

Los Angeles Okul Eğitim Kurulu‘nun yaptığı bir açıklamaya göre, yeni bir program dahilinde olmak üzere 640 bin okullu çocuğa ücretsiz iPad dağıtımı yapılacak.

los angeles ucretsiz ipad ogrenci

31 bin adet cihaz bu yıl sonunda ve geri kalan 609 bin iPad ise 2014‘ün son ayına kadar dağıtılmış olacak. Bu çalışmanın bedeli, Apple’ın kasasına girecek olan 31 milyon dolar olarak duyuruldu. CiteWorld’ün haberine göre ise bu miktar sadece ilk 31 bin adet için geçerli ve geri kalan iPad’ler için kurulun bağış toplaması gerekiyor.

Programın asıl hedefinin çocuklara yeni teknolojik beceriler kazandırmak ve eğitimi güçlendirmek olduğu açıklanmışken, kurul yöneticisi Mark Hovatter’da, “çocukları, bir sonraki eğitim aşamasına getirdiklerinde karşılaşacakları teknolojiye hazırlamak,” gibi bir amaçları olduğunu belirtiyor. Hovvater aynı zamanda lise, orta okul ve ilk okul için ilk basamak olacak bir girişimden bahsediyor ve hedefteki öğrencilerin bilgisayar, dizüstü ya da iPad’leri olmayanlar, olacağını ekliyor.

Her bir iPad, dijital kitaplar, plan ve program yapmaya yardımcı olacak uygulamalar, eğitim video ve haberleri ile paylaşım, interaktif dersler ve okuma testlerini içerecek, öğrencilerin okul ile bağını kuvvetlendirmiş olacak.

Apple, bu projeyi geçtiğimiz ay dile getirmiş, geçen günlerde ise ikinci çeyrek raporunda gelişmelerin tekrar üzerinden geçmişti. Şirketin açıklamasına göre ise, bu çalışma Los Angeles’ın 47 ayrı kampüsünde hayat bulacakmış.

(Burçin Aygün – Teknokulis)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın