77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerLos Angeles'ta 77 yıldır yanan lamba

Los Angeles’ta 77 yıldır yanan lamba

Los Angeles’ta  tarihi bir binayı restore eden işçiler duvarın içinde hala yanan bir neon lamba olduğunu keşfetti.

Amerika’nın Los Angeles şehrinde tarihi bir binada yer alan restoran yeniden dekore edilmeye başlayınca duvarın içinden hala yanan bir neon lamba çıktı.

Restoranın sahibi Andrew Meieran “Los Angeles Times” gazetesine yaptığı açıklamada lambanın binaya 1935 yılında takıldığını söyledi. Meieran sözlerine şöyle devam etti:

“Burası satın alındıktan sonra orman konsepti kullanılarak bir restorana dönüştürüldü. O yıllarda takılan lambanın bugüne kadar hiç sönmeden yanmasının nedeni bulunduğu yer.

Duvarın içinde konumlandırılan lamba sadece neon, gaz ve camdan oluşuyor. Faturalandırılsaydı herhalde şu an 17 bin dolar gibi bir borç ödüyor olacaktık.”

Uzmanlar tarihi binada bulunan lambanın dünyanın en uzun yanan neon lambası olduğu görüşünde.

Kaliforniya dünyanın en uzun yanan ampulüne ev sahipliği yapıyor. Bu ampul L sokağı olarak bilinen bölgede bulunan itfaiye binasına 110 sene önce takılmıştı. (NTVMSNBC)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın