61.5 F
Los Angeles
5 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerLos Angeles'ta Bir Türk Kayıp

Los Angeles’ta Bir Türk Kayıp

Türkiye’den bir yıl önce California eyaletine gelip Bakersfield şehrine yerleşen 33 yaşındaki Ertuğ Ergün isimli bir Türk bir haftadır kayıp. Incremantal Oil and Gas Company isimli bir firmada çalışan Ertuğ Ergün geçtiğimiz hafta sonu Los Angeles National Forest’e yürüyüşe çıktı. Pazartesi günü ise gelmeyince arkadaşları tarafından polise başvurulun Ertuğ tüm arama çalışmalarına rağmen bulunamadı.

Dört gün önce bir piknik alanında arabasına rastlanan ama kendisi ile ilgili bir iz bulunamayan Türk genci ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) Başkanı Ahmet Önerbay;  “Bir Türk gencinin kaybolduğu haberi bizlere ulaşınca hemen çalışmalarımıza başladık. Arama tarama işlemlerini yürüten Los Angeles Şerifi malesef yorucu bir arama sonrası hiç bir açıklama yapmadan aramayı sonlandırmış. Çabalarımız sonuç verdi ve arama çalışmalarını tekrar başlattık. Ancak henüz vatandaşımızın izine rastlayamadık” dedi.

Ayrıca Başkan Ahmet Önerbay, “ABD’ye gelen vatandaşlarımız lütfen kendisini bizlerden, Türklerden soyutlamasınlar. Los Angeles bölgesine gelenler lüttfen bizim derneğimize ya da konsolosluğumuza başvurup bilgilerini versinler, üye olsunlar ki böyle bir durum söz konusu olduğunda kimdir, ailesi nerdedir bilelim ve daha hızlı yardımcı olalım. Şimdi günler sonra ailesine ulaşabildiğimiz Ergün ailesi perişan halde oğulları ile ilgili güzel bir haber bekliyor. Umarım çalışmalar olumlu sonuçlanır ve vatandaşımız sağ salim bulunur,” dedi.

Ertuğ Ergün isimli vatandaşımızı arama çalışmaları Los Angeles Ormanlarının “Suicide Canyon” olarak bilinen engebeli bölgesine yoğunlaştırılmış şekilde devam ediyor.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,542BeğenenlerBeğen
16,119TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,400AboneAbone Ol

Kaçırmayın