77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaAlaturka TVLos Angeles'ta Darbe Girişimi Protesto Edildi

Los Angeles’ta Darbe Girişimi Protesto Edildi

Los Angeles’ta Darbe Girişimi Protesto Edildi. Türkiye’deki darbe girişimi dünyanın öbür ucunda, Los Angeles’te de bir grup Türk tarafından protesto edildi.

T.C. Los Angeles Başkonsolosluğu önünde 9 Ağustos tarihinde düzenlenen ve CBS, NBC, ABC ve KCAL gibi önemli TV kanallarının da görüntü ve bilgi almak için hazır bulunduğu protestoya 30’a yakın Türk katıldı.

Türkiye’,’Vatan Sana Canım Feda’ gibi sloganların atıldığı, İstiklal Marşı’nın okunduğu buluşmada, Türkiye ile dayanışma, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Katılımcılardan Mustafa Aydoğdu, gün boyu İnşirah süresi okuduğunu, dua ettiğini, Baki Tektaş, Türkiye’nin bu kuşatmayı yaracağını, Kayhan Susuz, seçilmiş Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a destek için geldiğini, Sinem Kargın, AK Parti’ye hiç oy vermediğini ama Türkiye’nin darbe ilkelliğine asla dönemeyeceğini vurguladı.

Katılımcıların protestosu sadece darbeye karşı değil, aynı zamanda, Los Angeles’te faaliyet gösteren LATAA (Los Angeles Turkish American Association) isimli Türk derneğine yönelikti. Miting ilanına sayfalarında yer vermediği için tepki çeken LATAA, darbe girişimine sessiz kaldığı ve partizan bir tutum sergilediği gerekçesiyle eleştirildi.

Grup, ABD televizyon temsilcilerini bilgilendirdikten sonra barışçıl eylemini sona erdirdi.

Vakkas Doğantekin / Los Angeles, CA / Twitter @vdogantekin

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın