64.9 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaLos Angeles'ta en iyi kısa "Dört Duvar Saraybosna"

Los Angeles’ta en iyi kısa “Dört Duvar Saraybosna”

Los Angeles Türk Film Festivali’nde, “En İyi Kısa Film” ödülünü, “Dört Duvar Saraybosna” filmiyle Nadim Güç aldı.

ABD’deki genç Türk sinemacıların girişimi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğunun destekleriyle bu yıl ilki düzenlenen Los Angeles Türk Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Festivalde, 10 kısa film finalde yarışmıştı. Los Angeles’a davet edilen finalistler, tarihi Mısır Sineması’na kırmızı halıdan geçerek ödül törenine geldi. Sinemada yapılan galanın ardından törene geçildi.

Törene, festivalin jüri üyeleri ünlü yönetmen Derviş Zaim, sinema eleştirmeni Alin Taşçıyan, “dünyanın en iyi sinema okulları” olarak bilinen Güney California Üniversitesi Animasyon ve Dijital Sanatlar Bölüm Başkanı Kathy Smith ile Califonia Üniversitesi Televizyon, Dijital Medya Bölüm Başkanı Barbara Boyle ve Los Angeles Sanat Müzesi Film Küratörü Elvis Mitchell katıldı.

Ayrıca Türk sinemasının ustalarından Semih Kaplanoğlu ve Yeşim Ustaoğlu’nun yanı sıra çok sayıda seçkin davetli törende hazır bulundu.

Törende, “En İyi Kısa Film” ödülünü “Dört Duvar Saraybosna” filmiyle Nadim Güç aldı. Güç’ün filmi, “Seyirci Ödülü”nü de kazandı.
Ayşegül Şahinbozkır “Süt”, Adem Demirci de “Korkuluk” filmleriyle “Jüri Özel Ödülleri”ne layık görüldü.  (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,117BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın