68.2 F
Los Angeles
26 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaLos Angeles'ta küçük yüreklerin Atatürk'e olan özlemleri!

Los Angeles’ta küçük yüreklerin Atatürk’e olan özlemleri!

Los Angeles’ta Pacifica Enstitüsü Cumartesi Okulu öğrencileri maketten Anıtkabir yapıp saygı duruşunda bulundular.

10 Kasım’da Pacifica Enstitüsüne bağlı cumartesi okulunda Atatürk‘ü anma için tören düzenledi.

Küçük yüreklerin Atatürk’e olan özlemleri

Öğrenciler tarafından aylar önceden hazırlanmaya başlayan maket Anıtkabir önünde düzenlenen törende, önce saygı duruşunda bulunuldu sonrasında hep birlikte coşkulu bir şekilde İstiklal marşımız söyledi. Günün anlam ve önemini bildiren konuşmalar ve şiirlerin okunduğu törende duygulu anlar yaşandı.

Pacifica Enstitüsü Cumartesi Okulu Müdürü Kübra Alkanlı, “Hedefimiz çocuklarımızın Türk kültürünü ve Türk tarihini en güzel şekilde yaşayarak öğrenmelerini sağlamak. 10 kasım’ın hüznünü minik yüreklerle yaşamak ayrı bir özlemdi. Onların söyledikleri sözler, bu gurbet ellerde doğup büyümeleri hasebiyle içlerindeki Atatürk sevgisini hissederek dolu dolu yaşadılar ve yaşattırdılar. Minik yürekler bir kez daha Atamızın ölmediğini, yüreklerde yaşıdığını , Türk sevgisi ve vatana olan bağlılıkların gün geçtikçe arttığını bir kez daha sergilediler. Bu nesil tükenmeyecek..” dedi.

AlaturkaOnline / Los Angeles

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,116BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın