65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaLos Angeles'ta Türkçe öğrenmek isteyen Amerikalıların sayısı artıyor

Los Angeles’ta Türkçe öğrenmek isteyen Amerikalıların sayısı artıyor

Yeni yüzyılın yükselen ülkeleri arasında olan Türkiye ve Türkçe’ye gösterilen rağbet Amerika’da da hızla artıyor.

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinin en büyük şehirlerinden Los Angeles’ta hizmet veren Türk Dili Enstitüsünden yapılan açıklamaya göre Los Angeles, Irvıne, SF Valley ve San Diego’da yetişkinlere yönelik Türkçe derslerine gösterilen yoğun ilgi sebebiyle sınıf sayılarının arttırıldığı ve yeni şehirlerde de sınıflar açmak için çalışmaları hızlandırıldığı bildirildi.

Her geçen gün Türkçe öğrenmek isteyen Amerikalıların sayısı artıyor

Alaturkaonline Gazetesine açıklamalarda bulunan Türk Dili Enstitüsü yöneticilerinden Emre Püsküloğlu “Artan ihtiyacı karşılamak üzere yeni programlar ve tecrübeli öğretmenlerle dil öğrenmenin bütün imkanları sefer ettiklerini,Türkçe Derslerine katılanların sadece dil öğrenmekle kalmayıp Türk kültürüne ve geleneklere da aşina olup birer Türk dostu olarak etraflarında gönüllü Türk elçiliği yaptıklarını” dile getirdi.

Türk Dili Enstitüsünün yeni dönem kursları’nın 12 Mart’ta başladığını hatırlanan Püsküloğlu, isteyenlerin www.turkishlanguage.us adresinden’de detaylı bilgilere ulaşabileğini de sözlerine ekledi.

Alaturkaonline.com / Los Angeles

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,151BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın