64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaAmerikaLos AngelesLos Angeles'ta Zafer Bayramı Coşkusu

Los Angeles’ta Zafer Bayramı Coşkusu

Los Angeles’ta Zafer Bayramı Coşkusu. Los Angeles Türkleri, aynı zamanda Los Angeles tarihinde bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Los Angeles’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

Göğüslerinde Atatürk rozetleri, ve ellerinde Türk bayrakları ile geceye katılan Los Angeles Türkleri, aynı zamanda Los Angeles tarihinde bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Los Angeles’ta bir ilk yaşandı !

Los Angeles’ta ilk Defa 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması yapıldı.

Alaturka Online‘in organize ettiği 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması Los Angeles’da yaşayan Türkleri biraraya getirdi.

Burak Yarkent - Evren Ugurbas

Başta, Alaturkaonline CEO’su Evren Uğurbaş, Genel Yayın Yönetmeni Burak Yarkent, olmak üzere daha birçok gönüllünün katkılarıyla sadece 2 günde organize edilen, Beverly Hills‘in gözde mekanlarından Alican Bayar‘ın sahibi olduğu Mama’s Secret‘da düzenlenen etkinliğe ilginin yoğunluğundan dolayı, katılımcılar adeta oturacak yer bulamadılar.

Kutlama, AlaturkaOnline Gazetesi sahibi, İnşaat Yüksek Mühendisi, Evren Uğurbaş‘ın açılış konuşması ile başladı.

Uğurbaş,Yurdumuzdan kilometrelerce uzakta, Amerika’da azınlık olan Türklerin bir araya gelmesine vesile olan ve Cumhuriyet tarihimizin en önemli günlerinden olan Zafer Bayramını kutlamanın önemine değinerek, bugüne büyük bir destekle sahip çıkan katılımcılara teşekkür etti

Program, Opera sanatçısı Elif Savaş Felsen‘in İstiklal Marşını okumasının ardından, vatanımızın düşman işgalinden kurtuluşu sırasında şehit olan askerlerimiz ve vatandaşlarımız için yapılan saygı duruşu ile devam etti.

Ardından, AlaturkaOnline yazarlarından, Ünlü araştırmacı – tarihçi Ahmet Önerbay‘ın, Kurtuluş Savaşıyla ilgili yaptığı konuşma katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi.

Konuşmasında,  üniversite yıllarında hocasının “Tarih şuuru nedir?‘ sorusuna Önerbay,”Yıllar önce bu soruya 2-3 sayfa cevap yazıp 100 almıştım, Hocam bana aynı soruyu bugün sorsa, Tarih Şuuru nedir dese, sayfalar yerine cevabım sadece birkaç satır olurdu ve aynen şunları yazardım: Hocam, tarih şuuru, Ülkeden binlerce kilometre ötede Türklerin bu şekilde toplanıp, bu kadar coşkulu bir ortamda Zafer Bayramını kutlamasıdır derdim ve yine 100 alırdım” dedi.

Önerbay’ın konuşmasının ardından Zafer bayramını konu alan belgesel gösterildi.

Etkinlik Los Angeles Türk toplumunun birçok ünlü ismine de ev sahipliği yaptı. Los Angeles Muavin Konsolosu Tolga Arslan, Los Angeles Kültür ve Tanıtma Ataşesi Şahika Aydın, Los Angeles Ticaret Ateşeleri Gürkan Süzer ve Murat Gören de kutlamaya katılan önemli isimler arasındaydı.

Geceye ev sahipliği yapan Mama’s Secret Bakery & Cafe‘nin sahibi Alican Bayar

AlaturkaOnline yazarı, Los Angeles Türk Derneği (LATAA) Başkan’ı,  araştırmacı – tarihçi Ahmet Önerbay‘ın sunumu büyük beğeni topladı.

Los Angeles Ticaret Ateşesi Gürkan Süzer ve Ailesi

Los Angeles Kültür ve Tanıtma Ateşesi Şahika Aydın ve eşi Onur Aydın

İstiklal Marşını okuyan ünlü Opera Sanatçımız Elif Savaş Felsen.

Güney Kalifornia Dernekleri (ATASC) genel sekreteri ve Fenerbahçe California Derneği Başkanı Burcu Tansu da etkinliğe büyük destek verdi.

AlaturkaOnline Spor Müdürü İşadam Ercan Özdemir ve ünlü İşadamı Hüseyin Kılıç

Kutlamaya Los Angeles’da yaşayan ünlü Türk sanatçı İlhan Sami Özulu ailesiyle birlikte katıldı.

USC Türk Öğrenci Derneği (USC TURKSA) Başkanı ve Los Angeles Türk Derneği (LATAA) Üyelik bölümü Başkanı Hayriye Merve Yurdacan da kutlamaya katıldı.

AlaturkaOnline Genel Yayın Yönetmeni ünlü tasarımcı Burak Yarkent ve eşi Tere Yarkent


Ünlü İşkadını Dilek Turumtay

NewFilms International Yöneticilerinden Çetin Ortalan ve Duygu Eroğlu

 NEXT News Agency Ortaklarından Barbaros Tapan ve eşi Elif Zorlu

AlaturkaOnline CEO ve TrabzonsporUSA Asbaşkanı İşadamı Evren Uğurbaş.

Türk Amerikan Derneği Federasyonu (TADF) Başkan yardımcısı Ahmet Atahan, kutlamaya katıldı.

Los Angeles Başkonsolosu Aydın Topçu, Konsolosu Semra Geyik ve ATAA Başkanı Ergün Kırlıkovalı da kutlama mesajı gönderdiler.

AlaturkaOnline / Los Angeles

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın