66.4 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaAmerikaLos AngelesLos Angeles'taki Ümmetçi Türk Derneği TURCA Suriyeli Mültecilere İftar Verdi

Los Angeles’taki Ümmetçi Türk Derneği TURCA Suriyeli Mültecilere İftar Verdi

Los Angeles Ummetci Turk Dernegi TURCA

Los Angeles’taki Ümmetçi Türk Derneği TURCA Suriyeli Mültecilere İftar verdi.

Kendilerini Kaliforniya’daki ilk ve tek ümmetçi dernek olarak tanımlayan TURCA Derneği iftar programı düzenledi.

Los Angeles kentinde geçen yıl kurulan Türk Amerikan Toplumu Derneği TURCA, Suriyeli mültecilerin de aralarında olduğu yaklaşık 250 kişiye iftar verdi.

ABD’nin Los Angeles kentinde geçen yıl kurulan Türk Amerikan Toplumu Derneği TURCA, Suriyeli mültecilerin de aralarında olduğu yaklaşık 250 kişiye iftar verdi.

Kaliforniya eyaletinin Los Angeles kentinde 2016’da faaliyetlerine başlayan TURCA, ilk kez iftar organizasyonunu gerçekleştirdi.

Orange County’deki Al Noor Camisi’nde, yarısına yakını Suriye’den yeni gelen mültecilerden oluşan 250’yi aşkın misafire verilen iftarda Türk yemek ve tatlıları servis edildi.

İftarın ardından yaptığı kısa konuşmada TURCA Başkanı Vakkas Doğantekin, Kaliforniya’da yaşayan Amerikalı Müslümanlar ve Türklerin bir araya geldiği organizasyonlara imza atmak istediklerini belirtti.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10155391401825439.1073742300.9993240438&type=1&l=1afcaa2513

Ermeni diasporasının, terör örgütü PKK lobisinin ve Türkiye’den kaçan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının yoğun olarak yaşadığı bir bölgede faaliyet yapmaya çalıştıklarına dikkati çeken Doğantekin, “TURCA’nın yapacak daha çok işi var.” dedi.

Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişimi başladığında Los Angeles’ta organize olup Türk konsolosluğu önünde toplandıklarını ve derneği kurmayı o gün kararlaştırdıklarını anlatan TURCA Yönetim Kurulu Üyesi Kayhan Susuz ise “Biz Türkiye’nin ilimini, irfanını, edebini, merhametini, cömertliğini ve ümmet sevgisini, öncelikle burada yaşayan tüm Müslüman kardeşlerimiz olmak üzere tüm Amerika’ya göstereceğiz.” diye konuştu.

TURCA’nın bundan sonra da özellikle mülteciler ve evsizlere yönelik iftarlarının devam edeceği bildirildi.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın