63.7 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaLos Angeles'tan Kilis'e yatırım !

Los Angeles’tan Kilis’e yatırım !

Los Angeles merkezli International Solar Energy Technology  güneş enerjisi panelleri üretimi için Kilis’e yatırım yapacak.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, bir Amerikan firmasının güneş enerjisi panelleri ve buna bağlı teknolojik ürünlerin üretimi için Kilis’e yatırım yapacağını söyledi.

Ergün, Türkiye Eureka Dönem Başkanlığı Konferansı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlarken Amerikan firmasının yatırım planlarından bahsederken isim vermedi. Ancak firmanın Los Angeles merkezli International Solar Energy Technology (ISET) olduğu öğrenildi.

Yaklaşık 30 yıllık bir firma olan ve güneş enerjisi teknolojilerinde kendi ülkesinde ilk üreticiler arasında yeralan ISET, NASA ‘ya da güneş panelleri üretimi yapıyor. Şirket bugüne kadar Amerikan kamu kurumları adına da 25 araştırma projesi gerçekleştirdi.

ISET, panel üretiminin yanı sıra anahtar teslim santral projeleri de gerçekleştiriyor. Kilis Organize Sanayi Bölgesi’nde yer talebinde bulunan ISET’in yatırımı bir Türk ortakla yapacağı kaydedildi. Türk ortağın Ulusal Genetik ve Teknoloji Bilimleri A.Ş olduğu öğrenilirken, iki şirket ICA-ISET adında bir konsorsiyum kurdu. Uzun vadeli planlarda güneş enerjisi santrali kurmak olduğu da belirtildi. (Samanyolu)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,123BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın