63.7 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaMadison'da iftar buluşması

Madison’da iftar buluşması

madison iftar programi

Madison Türk Kültür Merkezi tarafından düzenlenen iftar programına 100’ün üzerinde Amerikalı katıldı. Fitchburg Community Center’da düzenlenen program kültür merkezi başkanı Dr. Musa Ayar‘ın konuşması ile başladı. Merkez tarafından gerçekleştirilen faaliyetleri anlatan Ayar, toplumun farklı kesimleriyle birlikte uyum içerisinde yaşayabilmenin önemini vurguladı.

Salonda okunan akşam ezanıyla başlayan iftar programında konuşan Madison İslam Merkezi‘nde görevli İmam İbrahim Said ise Türkler tarafından düzenlenen bir programa katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ramazan ve orucun İslam’daki yeri hakkında bilgiler veren Said, Ramazan ayının içinde topluma bakan yönlerinden bahsetti. Gecenin en ilgi çekici kısmı ise canlı Kur’an tilaveti oldu. Dr. Ömer Karakaş, Al-i İmran süresinden Hazreti Meryem ve Hz. İsa ile alakalı ayetleri okudu. Tilavet esnasında söz konusu ayetlerin İngilizce tercümesi ekrana yansıtıldı.  ( Zaman Amerika, Wisconsin)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,121BeğenenlerBeğen
16,006TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın