64.1 F
Los Angeles
5 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaMaliye Bakanı Şimşek, New York Borsası'nın açılışını yaptı

Maliye Bakanı Şimşek, New York Borsası’nın açılışını yaptı

Maliye Bakanı Şimşek, New York Borsası'nın açılışını yaptı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, New York Borsası’nın açılış gongunu çaldı. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türk Amerikan İş Konseyi tarafından düzenlenecek olan ‘Yatırım Konferansı’ için New York’ta bulunan Şimşek, saat 09:30’da işlem görmeye başlayan New York Borsası’nın açılışını yaptı. Daha sonra yatırımcıların yanına inen Bakan Şimşek gazetecilerin sorularını cevapladı.BJH 3430


Suriye’de yaşanan olayların Türkiye ekonomisine etkilerine dair bir soru üzerine Maliye Bakanı, “Şu ana kadar ekonomimizi olumsuz etkileyecek bir durum yok. Her şey kontrol altında.”dedi. Suriye’den 100 binden fazla mültecinin Türkiye’de bulunduğunu hatırlatan Şimşek, “Uluslararası toplum ve Birleşmiş Milletler, Suriye olayı ile daha yakından ilgilenmeli.” diye konuştu.


‘Özel sektörde çalışmayı düşünüyor musunuz?’ şeklindeki soruyu şahsi geleceğiyle ilgili herhangi bir planı bulunmadığını söyleyerek cevaplayan Bakan Şimşek şunları söyledi: “Daha önceleri özel sektörde çalışıyordum. Şu anda ise TBMM’de ise Bakan olarak görev yapıyorum. Tek düşündüğüm ülkemizin ve halkımızın refahı için çalışmak. Bunun dışında herhangi bir planım yok.”


Bakan Şimşek daha sonra Goldman Sachs şirketinde düzenlenen yatırım toplantısına katıldı.

Preferences

§
1
2
3
4
5
6
7
8
9
0

=
Backspace

Tab
q
w
e
r
t
y
u
i
o
p
[
]

Return

capslock
a
s
d
f
g
h
j
k
l
;

shift
`
z
x
c
v
b
n
m
,
.
/
shift

English

Deutsch

Español

Français

Italiano

Português

Русский

alt

alt

Preferences

(ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,541BeğenenlerBeğen
16,121TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,400AboneAbone Ol

Kaçırmayın