68.2 F
Los Angeles
26 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaMehmetçik Vakfı Yararına Yemek Dersleri

Mehmetçik Vakfı Yararına Yemek Dersleri

Mehmetçik Vakfı Yararına Yemek Dersleri

Dallas/Fort Worth Metroplex Türk Kadınlarımızın Örnek Çalışması:

“Kahraman askerimizin fedekarligina, Desteğimiz boynumuzun borcu” diyerek, Dallas/Fort Worth Metroplex Türk Bayanlari, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu ile Ortak “Mehmetçik Vakfi’na Destek” Projesi altında Yemek Dersleri için kolları sıvadı!

“Ben de lezzetli yemekler pişirmek, sağlıklı sofralar kurmak, sık ve nefis pastalar yapmak istiyorum” diyen misafirlerimiz $20 ödeyerek pişirmeye çalıştığımız hayır çorbasına tuz katmış olacaklar. Dersimize destek veren herkese şimdiden çok teşekkür ediyor, bu hayır çorbasında tuzu olmasını isteyen tüm gönül dostlarını aramızda görmek istiyoruz.

Şehit Ailelerinin yüreklerindeki derin acıları dindirmeyecegini bilsek de, bir nebze olsun katkıda bulunmak istiyoruz.

Mehmetçik Vakfı yararına, her ay gerçekleştirilecek yemek dersinden elde edilen gelir, TADF aracılığı ile Mehmetçik Vakfi’na ulaştırılacaktır.

Ayrıca, iki senedir yapılan ve bundan sonra yapılacak yemek derslerinin tarifleri en kısa sürede “KITAP”  haline dönüştürülerek, TADF işbirliği ile satışa çıkartılacak ve elde edilen tüm gelir,  Mehmetçik Vakfi’na ulaştırılacaktır.

İLK YEMEK DERSİ:

Yer, tarih ve saat daha sonra bildirilecektir.

Kontak: Şaduman Gürbüz & Candan Kalkanlı

Detaylı Bilgi : info@tadf.org

TADF Başkanı Ali Çınar’dan Mesaj : Teksas’daki Türk-Amerikan Toplumu’nun bayan üyeleri ile başlattığımız bu ortak girişimin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu vesile ile Amerika’daki kamuoyu’nun PKK aleyhine bilinçlenmesi için çalışmalarımız devam etmekle beraber, şehit ailelerine ve gazilerimize herzaman yardım etmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Başlatılan bu girişime destek verilmesi ve diğer derneklerimizin de bu tur çalışmalara imza atmasini  canı gönülden arzuladigimizi belirtir ,saygılarimizi sunuyoruz.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,116BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın