64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaMehmetçik Vakfı’ndan TADF'ye teşekkür mesajı

Mehmetçik Vakfı’ndan TADF’ye teşekkür mesajı

Mehmetçik Vakfı’ndan TADF'ye teşekkür mesajı

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun artan terör olayları ve yakın zamanda yüreklerimizi dağlayan şehit haberleri nedeni ile başlattığı “Mehmetçik Vakfı’na Destek Kampanyası”na, Mehmetçik Vakfı’ndan teşekkür mesajı geldi.

TSK Mehmetçik Vakfı Basın ve Tanıtım Müdürlüğü’nun mesajında;

“Öncelikle TSK Mehmetçik Vakfı’na göstermiş olduğunuz ilgi ve destekten dolayı teşekkürlerimizi sunarız.” denilirken, TADF’nin internet sayfasında, Mehmetçik Vakfı’nin websitesine link verilmesinin önemine değinildi,

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Serhan Baykan, Kurban Bayramı dolayısı ile Amerika’daki vatandaşlarımızın kurbanlarını Mehmetçik Vakfı ile yapmalarının güzel ve önemli bir destek mesajı olacağını belirterek, bu konudaki tanıtım ve duyurularının devam edeceğini söyledi. Sözlerine “TSK Mehmetçik Vakfı’ndan gelen mesaj; mütevazı yardimlarimizin bile ne kadar önemsendiğinin; ne kadar önemli bir fayda sağladığının bir kanıtıdır” diyerek devam eden Baykan, “Kampanyamız devam ediyor, bu çorbada bu mesajın ulaştığı herkesin bir tuzu bulunmalı” dedi.

Mehmetçik Vakfı Kurban Bayramı Tanıtım Filmi

https://www.youtube.com/watch?v=K5xoehuwGhg

TADF Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Serhan Baykan, Dallas’ta bulunan Türk Kadınları’nin yemek derslerinden toplanan tüm miktarı TADF aracılığı ile Mehmetçik Vakfı’na vereceklerine de değindi. Baykan, bunun gurur duyulacak ve herkese örnek olması gereken çalışmalardan biri olduğunu sözlerine eklerken; kendisini Amerika’daki Türk Toplumu’na ait hisseden herkesi “Ben bugün benim için canını ortaya koyan bu kahramanlar için ne yapabilirim” sorusunu sormaya davet etti .

Baykan, Kasım’da da, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’na üye dernekler ile beraber, “Teröre Lanet” ve “Şehitlerimizi Anma Mitingi”nı New York’ta yapacaklarını hatırlatarak tüm duyarlı vatandaş ve soydaşlarimizi bu önemli etkinliğe katılmaya davet etti.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın