60.6 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaMilletvekili Sibel Gönül, Newyork’ta temaslarda bulundu

Milletvekili Sibel Gönül, Newyork’ta temaslarda bulundu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Başkanı ve AKP Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül, Newyork’ta çeşitli temaslarda bulundu. Gönül, dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan kırsal bir sorunun dünyanın her tarafını ilgilendirdiğini söyledi.

Newyork’ta gerçekleştirilen toplantılar çerçevesinde Birleşmiş Milletler Norveç Daimi Görev Grubu ile Parlamenter Ulusal Hareket kuruluşunun Millennium Otel’de düzenlediği Kırsal Alanda Kadının Temiz Su ve Elektrik İmkanı Sağlanması Konferansı’na katılan Başkan Gönül; BM’nin, Dünya Bankası’nın, AB’nin ve hükümetlerin kırsal kalkınma programına daha fazla kaynak, bilgi ve zaman ayırmak durumunda olduğunu kaydetti.

KADINLARIN SORUMLULUKLARI

Afrika’nın en geri kalmış bölgesinde yaşam ve çevre koşulları Uzakdoğu’da herhangi bir noktayı ve aynı durumda bütün dünyayı ilgilendirdiğini belirten Milletvekili Gönül, “Kırsal kadınların dünya sosyoekonomiğinin anahtarı, kalkınma sürecinin hayati olmazsa olmaz unsurlarındandır. Gerek dünyada gerekse Türkiye’de tarımsal ve kırsal hayatın sürekliliğinde en önemli rolü kırsal kadınlar oluşturmaktadır. Ayrıca kadınların toplum içinde çok büyük sorumlulukları vardır” şeklinde konuştu. Konferansta konuşan Norveç Dışişleri Bakanlığı Sekreteri IngridFiskaa ise kırsal kadın projesi ile ilgili herkesin elbirliği ile gayret göstermesi gerektiğini söyledi. Yaklaşık 2 saat süren konferansa çok sayıda kadın davetli katıldı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,103BeğenenlerBeğen
16,164TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın