64.9 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemMoldova parlamentosu hadım yasasını onayladı

Moldova parlamentosu hadım yasasını onayladı

Moldova parlamentosu kimyasal yollarla hadım cezasını yasalaştırdı

Moldova parlamentosunda bugün yapılan oylamayla, ülkede sübyancılık ve cinsel tecavüzden suçlu bulunanların kimyasal yollarla hadım edilmesi yasal hale getirildi.

Parlamentoda yapılan oylama öncesinde söz alan milletvekilleri, yoksul durumdaki Moldova’nın Batı’daki sübyancılar için cazip hale geldiğini belirterek, kimyasal hadım cezasının yasalaştırılmasını istedi.

Liberal Parti milletvekili Valeriu Munteanu, parlamentoda oy çokluğuyla kabul edilen yasa hakkında yaptığı açıklamada, ABD ve Batı Avrupa ülkelerinden gelen kişilerin adının karıştığı sübyancılık olaylarının toplumda öfkeye neden olduğunu belirterek, çıkarılan yasayı savundu.

Moldova’da 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girecek olan yasaya göre sübyancılıktan suçlu bulunan kişiler kimyasal yollarla hadım edilecek. Yabancı ülke vatandaşları için de geçerli olacak yasaya göre, diğer cinsel tecavüz davalarında verilecek cezayı ise mahkemeler ayrıca belirleyecek.

Kimyasal hadım, kişilere her üç ayda bir cinsel dürtüyü ve erkeklerde üremeyi zapt etmek amacıyla erkeklik hormonunu baskılayıcı hormonların verilmesi işleminden oluşuyor.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,117BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın