75 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemMucize köpek çölde 53 gün yaşayıp sahibine döndü

Mucize köpek çölde 53 gün yaşayıp sahibine döndü

Mucize köpek Dooley, Nevada çölünde 53 gün boyunca hayatta kalmayı başardı ve sahibine geri döndü.

ABD’nin Nevada eyaletinde yaşayan Barbara Bagley ve eşi, Nevada Çölü’nden geçerken arabaları devriliyor. Kazada, Bagley’in eşi ve “Lassie” olarak da bilinen Shetland çoban köpeği cinsi köpeklerinden Delaney ölürken, Dooley ise kayboluyor.

Kazanın ardından kaburgalarında kırıklar oluşan ve beyin sarsıntısı geçiren Bagley ise ayağa kalkar kalkmaz köpeği Dooley’i aramaya başlıyor. El ilanları dağıdan Bagley, Facebook üzerinden kurduğu grup ile köpeğini aramayı sürdürüyor.

“Sürekli aklım ondaydı, televizyonda köpek gördüğümde bile ağlıyordum” diyen Bagley, Dooley’e kavuşacağına dair umudunu hiç yitirmemiş.

Haftalar süren aramanın ardından, önce bir kadının ardından da demiryolu çalışanlarının kazanın olduğu bölgeye yakın bir yerde Lassie cinsi bir köpek gördüklerini söylemesiyle Bagley ve arkadaşları bölgeye giderek arama çalışmalarını yeniden başlatıyor. Kazanın üzerinden 53 gün geçtikten sonra Bagley köpeğini bitkin bir vaziyette bulduğunu anlatıyor.

Hemen veterinere götürülen Bagley, Dogley’in 20 kilogramdan 9 kilograma düştüğünü ve boğazından uzun bir kuş kemiği çıkarıldığını söylüyor. Bakıma alınan Dooley şimdi eşinin yasını tutan Bagley ile birlikte yürüyüşlere çıkıyor ve kilo alıyor.

“Ölen eşimin ruhu onu bulmama yardım etti” diyen Bagley, köpeğini bulmasının mucize olduğunu düşünüyor.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın