56.8 F
Los Angeles
4 Aralık 2023
AnasayfaAlaturka EkonomiMüteahhitler Birliği: Ukrayna’nın yeniden inşasında aktif rol üstlenmeye hazırız

Müteahhitler Birliği: Ukrayna’nın yeniden inşasında aktif rol üstlenmeye hazırız

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, savaşın ardından Ukrayna’nın yeniden inşasında aktif rol üstlenmeye hazır olduklarını belirtti.

Eren, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Sheraton Otel’de düzenledikleri “Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödülleri Töreni”nde yaptığı konuşmada, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın sektörde yarattığı kayıplara dikkati çekti.

RUSYA VURGUSU

Eren şunları söyledi:

“Savaşın ardından Ukrayna’nın yeniden inşasında aktif rol üstlenmeye hazırız ve bu konuda gerek Ukrayna gerek ülkemiz makamlarıyla yakın temaslarımız sürmektedir. Hatta bazı üyelerimiz Ukrayna’dan gelen acil taleplerle savaş şartlarında bile şantiyeler kurup çalışmaya başlamış bulunuyorlar.

Öte yandan, savaşın mecbur bıraktığı sıkıntılar ve daralma dışında herhangi bir sorun yaşamadığımız Rusya’da da faaliyetlerimizi eski seviyelerine çıkarmayı, işbirliğimizi daha da ileri götürmeyi arzuluyoruz.” (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,107BeğenenlerBeğen
16,080TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın