61.5 F
Los Angeles
5 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaNATO: Türkiye, Patriot füzelerini talep etti

NATO: Türkiye, Patriot füzelerini talep etti

NATO: Türkiye, Patriot füzelerini talep etti

Türkiye’nin, Suriye sınırında konuşlandırılmak üzere Patriot füzelerini NATO’dan resmen talep ettiği açıklandı. Türkiye, Suriye sınırında konuşlandırılmak üzere Patriot füzelerini NATO’dan resmen talep etti. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Suriye’de devam etmekte olan krizin ulusal güvenliğimize oluşturduğu tehdit ve riskler karşısında, Vaşington Antlaşmasının IV. Maddesi çerçevesinde talebimiz üzerine 26 Haziran ve 3 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenen Konsey toplantılarındaki istişareleri müteakiben, ulusal hava savunmamızın Müttefik hava savunma unsurlarıyla takviyesinin desteklenmesinin NATO’dan resmen talep edilmesi kararlaştırılmıştır.” denildi.


Açıklamada, bu talebin Türkiye tarafından NATO’da bugün yayımlanan bir mektupla resmen gündeme getirildiği belirtildi ve “NATO Konseyi, talebimizi ele almak üzere kısa zamanda toplanacaktır.” denildi.

 

RASMUSSEN: TÜRKİYE’NİN FÜZE TALEBİ ULAŞTI

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Türkiye’nin ‘Patriot füzelerinin konuşlandırılması’ ile ilgili talebinin eline ulaştığını açıkladı. Rasmussen, “Müttefikler, bu talebi vakit geçirmeden ele alacaktır.” dedi.

(ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,542BeğenenlerBeğen
16,119TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,400AboneAbone Ol

Kaçırmayın