63.1 F
Los Angeles
29 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaNazi sembolüyle poz ‘safça hata’

Nazi sembolüyle poz ‘safça hata’

Afganistan’da görev yapan bir grup ABD askerinin Adolf Hitler’in kurdurduğu SS birliğinin flamasıyla çektirdiği fotoğraf tepkilere neden oldu.

2010 yılında Sangin bölgesinde çekilen ve internete yeni sızan fotoğrafta, 10 asker, ABD bayrağının altındaki SS logosunun önünde silahlarıyla poz veriyor. Birlikten yapılan açıklamada, bu sembolün kullanılmasının kabul edilemez olduğu belirtildi. Bununla birlikte fotoğraftaki askerlere ceza verilmeyeceği, soruşturmacıların “safça bir hata yapıldığına” karar verdikleri açıklandı. Askeri sözcü Gabrielle Chapin, askerlerin sembolü asla ırkçı bir örgütle ilişkilendirmediklerini, sembolün “Sniper Scouts” (SS) adlı keskin nişancı öncü birlikleri temsil ettiğine inandıklarını söyledi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,096BeğenenlerBeğen
16,037TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın