62.7 F
Los Angeles
9 Aralık 2023

NBA’de Türk gecesi

NBA Turk Gecesi (8)

NBA’de Türk gecesi. Washington’da yapılan Washington Wizards – Cleveland Cavaliers karşılaşması, Cedi Osman’ı desteklemeye gelen Türk seyircilerle adeta şölene dönüştü.

NBA’de Cedi Osman’lı “Türk gecesi

– Washington’da yapılan Washington Wizards-Cleveland Cavaliers karşılaşması, Cedi Osman’ı desteklemeye gelen Türk seyircilerle adeta şölene dönüştü.

– Organizasyonu Washington Türk-Amerikan Derneği tarafından yapılan etkinlikte, Kardelen Halk Dansları Topluluğu maçın devre arasında gösteri sundu

– Cleveland Cavaliers’ın oyuncusu Cedi Osman:
“ABD’li Türklerin bana olan desteğinden çok mutluyum. Onlar bana destek verdikçe hem moralim yüksek oluyor hem de Türkiye’yi temsil ettiğim için performansımı en yüksek seviyede tutmaya çalışıyorum”

NBA’de Türk gecesi

ABD’nin başkenti Washington’da oynanan Washington Wizards – Cleveland Cavaliers maçı, Cleveland’da forma giyen Cedi Osman’ı desteklemeye gelen Türk seyircilerle ve devre arasındaki Türk-Makedon halk dansı gösterileriyle adeta şölene dönüştü.

NBA Turk Gecesi (13)

Capital One Arena’daki Wizards-Cleveland maçı, başkent ve civarında yaşayan Türkleri bir araya getirdi.

NBA Turk Gecesi (12)

Washington Wizards’ın 119-95 kazandığı karşılaşmada Cedi Osman da forma giydi.

NBA Turk Gecesi (21)

Milli basketbolcu Cedi Osman, maç boyunca özellikle Türk seyircilerden tezahürat ve alkış topladı.

NBA Turk Gecesi (10)

– Türk halk danslarına alkış

Organizasyonu Washington Türk-Amerikan Derneği (ATA-DC) tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, Kardelen Halk Dansları Topluluğu maçın devre arasında dans gösterisi yaptı. Türk basketbolseverler kadar Amerikalı seyirciler de gösteriyi büyük bir ilgiyle izlerken, sergilenen danslar salondan büyük alkış aldı.

NBA Turk Gecesi (4)

Maçın ardından kendisiyle tanışmak isteyen çok sayıda Türk ile hatıra fotoğrafı çektiren milli basketbolcu duygularını aktardı.

NBA Turk Gecesi (6)

– “ABD’li Türklerin bana olan desteğinden çok mutluyum”

Cedi Osman, “Böyle bir organizasyonu bana haber verdikleri için çok mutlu oldum. ABD’li Türklerin bana olan desteğinden çok mutluyum. Onlar bana destek verdikçe hem moralim yüksek oluyor hem de Türkiye’yi temsil ettiğim için performansımı en yüksek seviye tutmaya çalışıyorum.” diye konuştu.

NBA Turk Gecesi (3)

Takım olarak yorgun olduklarını söyleyen Cedi Osman, önlerinde uzun bir sezon bulunduğunu, hem takım hem de kişisel olarak daha iyi performans sergileyeceklerine inandığını belirtti.

NBA Turk Gecesi (23)

Cedi Osman, bu sezonda maç başına 11,4 sayı, 2,5 asist ve 5,0 ribaunt ortalamasıyla oynuyor.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,092BeğenenlerBeğen
16,965TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın