64.3 F
Los Angeles
28 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaNew York Atatürk Okulu 40'ıncı yıl mezunları için coşkulu tören

New York Atatürk Okulu 40’ıncı yıl mezunları için coşkulu tören

New York Türkevi’nde Amerikan Türk Kadınlar Birliği (ATKB) bünyesinde Türk çocuklarına eğitim veren Atatürk Okulu, 40’ıncı yıl mezunlarını verdi. Mezuniyet nedeniyle geçtiğimiz cumartesi günü düzenlenen törende öğrenciler pasta kestiler ve Halk Dansları Gurubu’nun Zeybek gösterisiyle eğlendiler.

Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu’nun da bulunduğu Türkevi binasının ikinci katında haftasonları eğitim veren Atatürk Okulu’nun 40’ıncı yıl mezuniyet töreni coşkulu geçti. Atatürk Okulu 2010-2011 öğretim yılında 15 mezun verdi. Kardeş Okul Projesi, Kitap Fuarı, Sultan’s Collection gibi etkinlikleriyle sürekli faaliyette olan Atatürk Okulu, her Cumartesi saat 10.00 ile 16.00 arasında 4-14 yaş arasındaki çocuklarımıza Atatürk ilkelerini, Türk tarih ve coğrafyasını, Türkçe okuma yazmayı,Türk gelenek ve göreneklerini öğretiyor.

Törene New York Eğitim Ataşesi İbrahim Demirer, Amerika Türk Kadınlar Birliği Başkanı Şermin Özçilingir, Atatürk Okulu Müdüresi Tülay Taşkent, gönüllü hizmet veren okulun ögretmenleri ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı.


New York Eğitim Ataşesi İbrahim Demirer

New York Eğitim Ataşesi İbrahim Demirer törende yaptığı konuşmasında yeni mezunlara, ileride mezun oldukları Atatürk Okulu’na katkıda bulunacaklarına dair söz verdirtti. Velileri de tebrik eden Demirer, çocuklarımızı hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak yetiştiren ögretmenlere de teşekkür etti.


ATKB Başkanı Şermin Özçilingir

Mezuniyet törenine katılamayan Türkiye’nin Birleşmiş Millerdeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan ise yolladığı mesajda, Atatürk ilke ve inkilapları ile New York’taki Türk ailelerin çocuklarını yetiştiren ve New York’daki Türk-Amerikan toplumunun temel taşlarından biri olan Atatürk Okulu ile gurur duyduğunu belirtti.

Okul müdüresi Tülay Taşkent de, New York çevresinde yaşayan 125 ögrenciye eğitim verdikleri okullarında, Türk kültürüne sahip, ana vatanlarına ve milletlerine bağlı gençler yetiştirmek için çalıştıklarını söyledi.


Atatürk Okulu Müdüresi Tülay Taşkent

Eğitimde 40’ıncı yılını dolduran okullarına emeği geçen herkese teşekkur ederken gözyaşlarını tutamayan Taşkent, salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu.


Atatürk Okulu öğretmenleri (soldan sağa, üst sıra) Nuran Kucur,Tulay Taşkent, Sultan Çıkar, İbrahim Tunç, Möge Çilingir, Ayşe Özbay (soldan sağa, alt sıra) Neriman Yılmaz, Ayseli Turgut, Birgul Sevimli, Necmiye Kaçaroğlu, Nedim Katgı

 

Mezuniyet kutlamasında diplomalarını ve karnelerini almaktan büyük mutluluk duyan ögrenciler tören boyunca aldıkları mezuniyet kupalarını ellerinden bırakmadılar. Karne dağıtımından sonra sahne alan Halk Dansları Gurubu, veliler tarafindan büyük beğeniyle izlendi.


Aslı Usta ve Ezgi Uygan


Melisa Gümüş

Zeynep Anar ULU / HÜRRİYET-NEW YORK

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,137BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın