65.1 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerNew York Başkonsolosu Bilgen'den mesaj var !

New York Başkonsolosu Bilgen’den mesaj var !

Kıymetli Vatandaşlarımız,

Türk-Amerikan Toplumunun Muhterem Üyeleri,

ABD’nin doğu yakasını ve çoğunluğu Başkonsolosluğumuz görev çevresindeki eyaletleri vuran Sandy kasırgasının yarattığı hasarın ve travmanın üzüntülerini yaşıyoruz. Haberleri, birçoğunuz gibi ben de kaygıyla izliyorum. Halen bir çoğunuzun karanlıkta ve soğukta olduğunu, sularının akmadığını, araçlarının ve hatta evlerinin kullanılamaz durumda olduğunu biliyorum. Özellikle New Jersey eyaletinin kuzeyindeki vatandaşlarımızın evlerinin, Brooklyn ve civarında bulunan işletmelerimizin adeta yok oldukları haberlerini üzüntüyle aldım. Manhattan adasının yarısına yakını, benim de evimin olduğu bölge dahil, halen karanlıkta ve susuz. Bazı mesai arkadaşlarımın oturduğu binalarda da durum farklı değil.

Çektiğiniz sıkıntılara bir nebze çare olabilmek amacıyla, kasırga haberini alır almaz Başkonsolosluğumuzda Kriz Masası kurduk. Arkadaşlarımız 24 saat boyunca durmadan gelen çağrıları yanıtladılar, sorunları çözmeye gayret ettiler. Bakanlık Çağrı Merkezine yaptığınız aramalar bize de ulaştı. Herkesi tek tek arayarak dertlere çare bulmaya gayret ediyoruz. Kasırga nedeniyle Başkonsolosluğumuzun telefon sistemi maalesef devre dışı kaldı. Ancak Kriz Masası ve Bakanlığımızın Çağrı Merkezinin numaraları çalışmaktadır. Lütfen bizimle temas kurmakta çekinmeyiniz. Bir dost sesi duymak istediğinizde burada olduğumuzu bilmenizi isterim.

Bildiğiniz gibi New York ve çevresinde toplu taşıma sistemi tam olarak devreye giremedi. Bazı tüneller hala kapalı. Bununla birlikte, yürüyerek de olsa işe gelebilen mesai arkadaşlarımla Başkonsolosluğumuzu açık tutuyoruz. Konsolosluk işlemlerini yapmaya devam ediyoruz.

Değerli Vatandaşlarımız,

Hem Kurban Bayramını, hem de Cumhuriyet Bayramını beraberce kutladığımız mutlu günlerimizde, böylesine büyük bir doğal felaketle karşı karşıya kalmak bizi derinden yaraladı. Ancak, mesai arkadaşlarım ile birlikte, yaralarınızı sarmak için elimizden ne gelirse yapacağımızdan lütfen şüpheniz bulunmasın.

Bizlere ulaşabileceğiniz telefon numaralarını aşağıda bir kez daha sunuyorum:

New York Başkonsolosluğu Kriz Masası : +1-201-515 44 17

Dışişleri Bakanlığı Çağrı Merkezi: +1-888-566 76 56

THY Çağrı Merkezi : +1-800-874 88 75

Siz Kıymetli Vatandaşlarımızı, bu vesileyle en içten duygularla kucaklıyor, tüm Başkonsolosluğumuz personeli adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

T.C. New York Başkonsolosu

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın