67.7 F
Los Angeles
10 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaNew York saldırganı için bardağı taşıran son damla

New York saldırganı için bardağı taşıran son damla

New York’ta geçen hafta bir kişinin ölümüne, dokuz kişinin de yaralanmasına neden olan silahlı saldırıyı gerçekleştiren ve kendisi de polis kurşunuyla öldürülen Jeffrey Johnson’ın, oturmakta olduğu evden çıkmaya zorlandığı ortaya çıktı.

NBC News’a konuşan bir emniyet yetkilisi, 53 yaşındaki Johnson’ın ev sahibi tarafından Manhattan’ın Yukarı Doğu Yakası’ndaki evinden çıkmaya zorlandığını belirtti.

Reuters’a konuşan bir polis ise komşuları ve çevresi tarafından “normal” bir insan olarak nitelendirilen Johnson’ın saldırıyı düzenlediği gün anahtarlarını ev sahibine teslim ettiğini, bir daha geri dönememeyi planladığının belli olduğunusöyledi.

Johnson olay gününde, kendisini iki sene önce işten çıkaran 41 yaşındaki yöneticisi Steve Ercolino’yu vurarak öldürmüştü.

Ekonomik kriz dolayısıyla işten çıkartılan Johnson’ın Ercolino’yla yaşadığı sürtüşmeler düşmanlığa dönüşmüş, ikili arasında karşılıklı taciz davaları açılmıştı.

Ayrıca, Johnson’ın Ercolino’yu ölümle tehdit ettiği, Ercolino’nun da Nisan 2011’de bu yüzden bir dava daha açtığı iddia edildi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,523BeğenenlerBeğen
16,114TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,675TakipçilerTakip Et
32,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın