60.6 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaNew York Times Travel Show'da Türkiye Rüzgarı

New York Times Travel Show’da Türkiye Rüzgarı

Jacob Javits Kongre Merkezi’nde 2 Mart tarihinde başlayan ve 4 Martta bitecek fuara Türkiye 12 katılımcı ile temsil ediliyor. NY Kültür ve Turizm Ateseliğinin dışında, Türk Hava Yolları ve bazı Türk acentalarında yer aldığı fuarda New Yorkta yapılan tek turizm fuarı olduğu belirtildi. New York Kültür ve Turizm Ateşesi Ebru Ejder, Fuarlarda katılan halk veya tur operatörlerine Türkiyeyi en iyi şekilde anlatma imkanı doğduğunu belirterek, Türkiyeden fuara katılan tur operatörlerinin, Amerikadaki tur operatörleri ile işbirliği imkanı da doğduğunu belirtti. Ejder, Türkiyenin , ABD’de Mart ayında Chicago, Washington ve New York başta olmak üzere, gazete, dergi, televizyon, bilboardlar ve otobüs reklamları ile büyük bir tanıtım atağına başlayacağını belirterek, Türkiye reklamları ABD’nin en çok izlenen ABC, CBS ve NBC kanallarında yer alacak dedi.

ABD’den Türkiye’ye giden turist sayısının 2011 yılı sonu itibariyle bir önceki yıla oranla yüzde 17’lik bir artış gösterdiğini söyleyen Ejder , 2012de turist artışının yükseleceğini umut ettiklerini belirtti.

Türk Hava Yolları Temsilcileri’de ” Standımızı ziyaret eden müşterilerimize her sene yeni ve değişik bilgiler vermek bizi heyecanlandırıyor ve Turizm Bakanlığı destekli Fuar sonunda yapılacak çekilişte 2 talihliye Türkiye gidiş dönüş bileti vereceklerini açıkladılar.Türk Hava Yollarının,dünyada en iyi yemek sunan havayolu şirketi seçildiğini belirten Yetkililer,kalite ve servis’te birinci seçilmek bizlere gurur verdiğini belirttiler.

TADF’den Destek

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar’da furarın ilk gün açılışına giderek destek verdi. Amerikalıların Türkiyeyi daha iyi tanıması ve turizmin artması konusunda, TADFnin yaptığı etkinliklerde bu faktöründe dikkate alınacağını belirten Çınar, Mayıs ayında gerçekleştirecek Türk Günü Yürüsüyüsü ve Festivalinde Amerikan medyasına da reklam vereceklerini söyledi. TADF Başkanı Çınar, başta Kültür ve Turizm Ateşemiz Ebru Ejder,Türk Hava Yolu Yetkilileri ve acentalarımızı tebrik ettiğini belirterek,diğer ülke standlarına göre en güzel tanıtımın Türkiye köşesinde olduğunu dile getirdi.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,164TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın