68.2 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaNew York'ta 'Asaletin Gecesi'

New York’ta ‘Asaletin Gecesi’

New York’taki ‘Asaletin Gecesi’ balosuna katılan Ünal Aysal, Martin Luther King’in ünlü sözüyle başladığı konuşmasında hem gelecekle ilgili iddialı mesajlar verdi hem de gündemdeki konulara değindi.

Sarı-Kırmızılı kulübün patronu Ünal Aysal, New York Sheraton Towers Otel’de gerçekleşen ve Galatasaray USA Derneği’nin düzenlediği, ‘Asaletin Gecesi’ balosuna katıldı. 700 davetlinin katıldığı gecede sözlerine, Afro-Amerikalılar’ın lideri Martin Luther King’in tarihi konuşmasında kullandığı, “I have a dream” (Bir hayalim var) ifadesiyle başlayan Aysal, Galatasaray’ın bundan sonraki hedefinin tamamen uluslararası arenada başarı olacağını kaydetti.

‘Duruşumuzda taviz olmaz’

Şike süreciyle ilgili konulara da değinen Aysal, “Süreç boyunca değerlerimizi, menfaatlerimizin önünde tuttuk. Galatasaray duruşunu tavizsiz sürdürmeye özen gösterdik” dedi. Başkan, Futbol Federasyonu’nun önümüzdeki günlerde gerekeni yapacağına inandığını da kaydedip, “Bu konuda hiç endişeniz olmasın, benim de yok zaten. Sayın Mehmet Ali Aydınlar görevine yerine getirmeden ayrılacak bir insan değil. Galatasaray Başkanı olarak kendisine ve kurullarına olan güvenimi bir kez daha tekrarlıyorum” ifadesini kullandı.

‘Demirören’in sözleri normal’

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’in Galatasaray’ı hedef alan açıklamaları hakkındaki bir soruya, “Sayın Demirören Beşiktaş’ın sorunlarına çözüm ararken elindeki her türlü imkanı kullanmak zorunda. İyi bir kulüp yöneticisi de böyle yapmak zorundadır” cevabını veren Ünal Aysal, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın tahliye konusunun sorulması üzerine şunları dile getirdi: “Biz bu tahliyenin en kısa sürede olmasını söyleyebiliriz. İnşallah hayırlısıyla en kısa zamanda Sayın Yıldırım da futbol camiasının içindeki yerine geri döner.”

’20 milyon dedim çünkü…’

Başkan Aysal ayrıca, “20 milyon Galatasaraylı AKP’ye oy verdi” sözünün çok tartışılması üzerine şu açıklamayı yaptı: “Sayın Başbakanımızın Galatasaraylılar’a kırgın olduğu için TT Arena’nın yollarını yaptırmayarak Galatasaraylı taraftarları cezalandırmak isteyebileceği’ şeklindeki mizahi soruya, kamuoyunda bir yanlış algılamayı önlemek, Galatasaray’ın toplumdaki gücü ve önemini vurgulamak için 20 milyon gibi abartılı bir rakamı telaffuz ettim. Nükteli bir soruya cevap vermek için kullandığım nükteli Galatasaray üslubunun daha kolay anlaşılabilmesi için, bundan sonra daha büyük bir itina göstereceğimden emin olabilirsiniz.” (Fanatik)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,117BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın