77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemNobel Barış Ödülü, sahiplerine teslim edildi

Nobel Barış Ödülü, sahiplerine teslim edildi

Kadın hakları alanındaki faaliyetleri dolayısıyla bu yılki Nobel Barış Ödülü’nü paylaşmaya hak kazanan Ellen Johnson-Sirleaf, Leymah Gbowee ve Tevekkül Karman ödüllerini aldı.

Nobel Komitesi Başkanı Thorbjoern Jagland, ödül töreninde, ödülü vermeden önce yaptığı konuşmada, “Siz bugün, dünyadaki değişimin en önemli itici güçlerinden birini temsil ediyorsunuz: Genel olarak insan hakları için mücadele, kadınların eşitlik için mücadelesi ve özellikle barış” dedi.

Sirleaf, Gbowee ve Karman da, konuşmalarında anlaşmazlıkların çözümünde kadınların rolünü vurguladılar.

Nobel Barış Ödülü’nün bu yılki sahipleri Ekim ayında açıklanmıştı. Nobel Barış Komitesi tarafından yapılan açıklamada, barış ödülünün bu üç isme “kadınların güvenliği ve barış hedefleyen çalışmalara kadınların tam katılımının sağlanması için yürüttükleri şiddet içermeyen mücadele” nedeniyle verildiği belirtilmişti.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın