77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemNoel Baba'ya yazılmış 100 yıllık mektup bulundu

Noel Baba’ya yazılmış 100 yıllık mektup bulundu

Noel Babaya 100 yillik Mektup

İrlanda’nın başkenti Dublin’de bir evin bacasında Noel Baba’ya yazılmış 100 yıllık mektup bulundu.

Noel Baba’ya yazılmış 100 yıllık mektup bulundu

Terenure mahallesinde yaşayan John Byrne’ın, evine merkezi ısıtma sistemi yerleştirirken eski şömine bacasının gizli bölmesinde yıllar önce bulup sakladığı mektup, 1911’de, biri kız diğeri erkek iki çocuk tarafından kaleme alınmış.

Mektup zaman içinde şömine dumanından biraz zarar görse de hala okunabiliyor ve çocukların hediye istekleriyle Noel Baba’ya iyi şans dileklerini içeriyor.

H. ve A. Howard, çizimlerle süsledikleri mektuplarında, “Noel Baba”dan oyuncak bebek, yağmurluk, eldiven, elma şekeri ile altın ve gümüş paralar istiyor.

noel-babaya-yazilmis--yillik-mektup-bulundu

Irish Times’ın haberine göre, sayım verileri de o dönemde Terenure mahallesindeki evdeüç çocuklu Howard ailesinin yaşadığını doğruluyor. 1911’de Hannah 10, Alfred 7 yaşında görünüyor.

Alıcısına ulaşamasa da Howard kardeşlerin kolay bulunabilmesi için evin ön cephesindeki bacaya yerleştirdikleri mektup, çocukların hayal gücünü ve masumiyetini yılların ötesine taşıyor.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın