60.6 F
Los Angeles
5 Aralık 2023

O gemi Titanic

İngiltere’nin Southampton kentinden, 10 Nisan 1912’de New York’a doğru yola çıktıktan sonra, Kuzey Atlantik’te bir buz dağına çarpıp, 1.500’den fazla kişiye mezar olan Titanik gemisinin ilk kez kapsamlı bir haritası çıkarıldı.

Sonar sistemi ve robotlar kullanarak 5’le 8 kilometrelik alana yayılan, 4 bin metre derinlikteki geminin enkazı görüntülendi.

100 bin fotoğraf

Bilim adamlarından oluşan ekip, haritayı oluşturmak için sualtı robotlarının çektiği 100 binden fazla fotoğrafı kullandı.

Harita, geminin nasıl parçalandığı, nasıl battığı ve tasarımında önemli bir hata yapılıp yapılmadığı gibi sorulara ışık tutacak. Paul-Henry Nargeolet isimli Titanik uzmanı, “Sonar haritaya baktığınızda, neler yaşandığını görebilirsiniz” dedi. Titanik’in enkazı 1985 yılında bulunmuştu.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,164TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın