75 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaObama: "Burada doğduğumu hatırlıyorum"

Obama: “Burada doğduğumu hatırlıyorum”

Çarşamba günü Oprah Winfrey’nin TV şovuna konuk olan Başkan Barack Obama hiçbir zaman doğum yeriyle ilgili tartışmalar yüzünden endişeye kapılmadığını söyledi.

Oprah’ın “Bu iddialar ilk kez dile getirildiğinde ‘Burada doğduğumu umut ediyorum’ diye mi düşündünüz” sorusuna Obama espirili bir yanıt vererek, “burada doğduğumu biliyordum, doğduğumu hatırlıyorum” dedi.

Pazartesi günü yayınlanacak olan programa Başkan Obama’nın eşi Michelle Obama da katıldı.

Oprah Winfrey 25 yıldır sürdürdüğü programına ilk kez bir ABD Başkanı’nı konuk aldı. Winfrey’nin televizyon şovu 25 Mayıs’ta sona eriyor. Bu açıdan röportaj bir jest olarak da değerlendiriliyor.

Genellikle politika dışında kalan Oprah Winfrey, 2008 Başkanlık seçimlerinde açıkça Obama’yı desteklemişti.

Obama dünkü açıklamasına paralel olarak ülkenin yaşadığı onca büyük sorun içerisinde doğum belgesinin tartışma konusu olmasını saçma bulduğunu söyledi.

Başkan Obama büyük bir çoğunluk kendisinin ABD ‘de doğduğunu bilse de, hiç ikna olmayacak diğer vatandaşları kazanmak için bu belgeyi göstermeye karar verdiğini belirtti.
” Cumhuriyetçi Hawaii Valisi ve Demokrat Hawaii valileri, ve pek çok yetkili benim ABD’de doğduğumu söylese de, Hawaii yetkililerinden doğum belgemi göstermeleri için özel bir istekte bulunmaları emrini verdim.”

USASABAH

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın