63.1 F
Los Angeles
29 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaObama 'insansız uçak saldırılarını' doğruladı

Obama ‘insansız uçak saldırılarını’ doğruladı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Pakistan’daki militanları hedef alan operasyonlarda düzenli olarak insansız uçakların kullanıldığını doğruladı.

Obama, saldırıları “aktif teröristler listesinde bulunan kişileri hedef alan nokta operasyonları” olarak değerlendirdi.

Başkan Obama açıklamalarını, Google’ın sosyal paylaşım sitesi Google+ üzerinden yapılan ve YouTube’dan da canlı yayınlanan bir saatlik sohbet programında yaptı.

Barack Obama’nın katıldığı sohbet programı öncesinde, kullanıcılar tarafından 130 binden fazla soru gönderildi. Başkanlığı döneminde artan insansız uçaklarla düzenlene saldırılarla ilgili soruları yanıtlayan Obama, bu operasyonların çoğunun Pakistan’ın özerk aşiret bölgelerine düzenlendiğini söyledi.

Saldırıların, zorlu dağlık bölgelerdeki El Kaide militanlarını hedef aldığını belirten Obama, insansız uçakların kullanımını savundu ve “Bu militanları başka şekilde ortadan kaldırmak, içinde bulunduğumuz savaşlardan çok daha zorlu bir askerî operasyon olacaktır” görüşünü savundu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin insansız uçaklarla düzenlediği operasyonlar, Afganistan Pakistan sınırındaki dağlık bölgede düzenleniyor ve Merkezî Haber Alma Teşkilatı CIA tarafından yürütülüyor.

AFP Haber Ajansı’na göre, bu bölgede 2010 yılında 101, 2011 yılındaysa 64 saldırı kayıtlara geçti.

İnsansız uçaklarla düzenlenen saldırılar, sivillerin de ölümüne ve yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle Pakistan’da büyük öfke yaratıyor.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,096BeğenenlerBeğen
16,037TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın