62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaObama İran’ın mal varlığını dondurdu

Obama İran’ın mal varlığını dondurdu

ABD Başkanı Barack Obama dün İran’ya yönelik ekonomik yaptırımları artıran bir karar aldı.

Obama, İran bankalarının yaptıkları işlemleri gizlediklerini belirterek, daha geniş çaplı bir malvarlığı dondurma yaptırımını öngören başkanlık kararnamesine imza attı. Amerikan bankalarının diğer ülkelerdeki şubelerinde bile bulunsa ABD’nin kontrolünde olan İran’a ait tüm malvarlığının naklini veya çekilmesini yasaklayan kararnameyle ilgili Kongre’ye bir mektup yazan Obama şunları söyledi:

“Özellikle de İran Merkez Bankası’nın ve diğer İran bankalarının yanıltıcı eylemlerinin, İran’ın kara para aklama rejimindeki yetersizliklerin ve uygulamasındaki zayıflıkların ışığında, İran’ın bu eylemlerinin uluslararası mali sistemde yarattığı kabul edilemez riskleri değerlendirerek ek yaptırımların gerekli olduğuna karar verdim.”

Obama, NBC’ye yaptığı açıklamada da, “İsrail’in, İran konusunda ne yapması gerektiğine dair bir karar verdiğini düşünmüyorum. Tercihimiz diplomatik çözümden yana, ama masadan hiçbir seçeneği kaldırmıyoruz” dedi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,181BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın