62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaObama Kongre’den İstihdam Paketini Onaylamasını İstedi

Obama Kongre’den İstihdam Paketini Onaylamasını İstedi

Beyaz Saray’da gazetecilerle konuşan Başkan, işsiz Amerikalıların desteğe, ekonominin de hızlı şarja ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ekonomin partizanca çekişmelere dayanamayacak kadar hassas olduğunu belirten Başkan, 447 milyar dolarlık istihdam paketinin 1,9 milyon kişiye iş sağlayacağını savundu.

Başkan, ekonomik büyümenin yavaşladığından kimsenin şüphesi olmadığını hatırlattı ve istihdam paketinin onaylanması durumunda işsiz sayısının azalacağını söyledi.

Amerikan ekonomisini canlandırmayı amaçlayan plan gelecek hata Senato’da oylamaya sunulacak. Muhalefetteki Cumhuriyetçi partinin hazırladığı alternatif planın yetersiz olduğunu ileri süren Başkan senatörlerden tasarıya evet demelerini istedi.

Cumhuriyetçi parti, Obama’nın planını gelecek yılki seçimlere siyasi yatırım olarak niteliyor ve başkanı ekonomik paketinde ödün vermemekle suçluyor.

Amerika’da hâlâ yüzde 9’un altına düşmeyen işsizlik oranının gelecek yılki başkanlık seçimlerinde Demokrat Partiyi ve Başkan Obama’yı zor durumda bırakması mümkün. (VOA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,181BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,554TakipçilerTakip Et
7,660TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın