64.7 F
Los Angeles
28 Mayıs 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaObama'dan Irak'a Hava Operasyonuna İzin

Obama’dan Irak’a Hava Operasyonuna İzin

OBAMA irak hava operasyonu

Başkan Barack Obama, Irak’ın kuzeybatısındaki cihatçı militanlara karşı ‘kısıtlı hava operasyonlarına’ onay verdiğini açıkladı.

Obama, “Irak’ta iki operasyona” onay verdiğini; bunlardan birinin Amerikan askerlerinin korunması amacıyla “kısıtlı hava saldırıları” olduğunu, diğerinin de dağlarda aç ve susuz, ölümle burun buruna kalan binlerce Iraklı sivili kurtarmayı amaçlayan insani yardım operasyonu olduğunu söyledi.

Başkan Obama açıklamasında, etnik ve dini azınlıkları evlerinden süren ve katleden militanların “potansiyel soykırım” girişimlerini önleme sorumluluğuna sahip olduklarını belirtti.

Irak’a Amerikan askeri gönderilmeyeceğinin altını bir kez daha çizen Obama, bununla birlikte kısıtlı hava saldırılarının, 2011 sonunda Irak’tan çekilmelerinden bu yana bu ülkedeki en büyük Amerikan askeri operasyon olacağına işaret etti. Amerika Irak’tan ayrılmadan önce bölgede sekiz yıl boyunca savaş yaşamıştı. (VOA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,520BeğenenlerBeğen
16,151TakipçilerTakip Et
3,520TakipçilerTakip Et
7,681TakipçilerTakip Et
31,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın