62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaObama’dan Kuran özrü

Obama’dan Kuran özrü

Washington, Afganistan’daki en büyük Amerikan hava üssünde, hafta başında Kuran-ı Kerim ve çok sayıda dini eserin yakıldığının ortaya çıkmasıyla, ülke çapında patlak veren kanlı olaylara son vermek için en üst seviyede harekete geçti.

ABD Başkanı Barack Obama, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai’ye gönderdiği bir mektup ile resmen özür diledi.

Karzai’nin ofisinden yapılan açıklamaya göre Obama mektubunda “Söz konusu olay hakkında en derin üzüntülerimi ifade etmek istiyorum. Sizden ve Afgan halkından en samimi duygularımla özür diliyorum” diye yazdı.

Hata dikkatsizlikten

Mektubunda olayın kasıtlı gelişmediğini ve ayrıntılı biçimde soruşturulduğunu vurgulayan Obama, “Hata dikkatsizliğin eseridir. Gerekli adımların atılacağına, bu tür olayların tekrarlanmayacağına ve sorumlulardan hesap sorulacağına sizi temin ederim” ifadelerini kullandı. Kuran yakma vakasından sonra çıkan olaylarda en az 12 kişi yaşamını yitirdi. Hogyani kentindeki Amerikan üssünde dün çıkan olayda bir Afgan askeri üniformalı saldırgan, iki Amerikalı askeri öldürdü.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,181BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,554TakipçilerTakip Et
7,660TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın