68.3 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündem“Cosmo kadını”nın yaratıcısı hayatını kaybetti

“Cosmo kadını”nın yaratıcısı hayatını kaybetti

Dünya genelinde milyonlarca kadını cinsel devrime katılmaya davet eden, Cosmopolitan dergisi editörü Helen Gurley Brown 90 yaşında hayatını kaybetti.

Hearst CEO’su Frank Bennack Jr. Brown’un kısa bir süre tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiğini söyledi.

Brown, 1962 yılında yayımlanan “Sex and the Single Girl” (Cinsellik ve Bekar Kız) isimli kitabında bekar kadınların neden cinsellik olmadan yaşamak zorunda olmadığını anlatmış ve bir reklam şirketinde metin yazarıyken bir anda ünlü olmuştu. Üç yıl sonra Hearst Magazines’e transfer olan Brown, 32 yıldır Cosmopolitan’ın başındaydı.

Kadın dergilerini bugün bildiğimiz haline getiren kişi olan Brown, “Benim felsefem eğer seks yapmıyorsanız, işiniz bitmiş demektir. Kızları yaşlı insanlardan ayıran da budur” sözleriyle hatırlanıyordu.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,011TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın